Jeszcze więcej wskazówek na temat wymiany oleju silnikowego

żródło: pinterest.com

żródło: pinterest.com

Większość producentów samochodów i wielu znawców konserwacji samochodu doradza właścicielom samochodów zmianę oleju silnikowego i filtra oleju co najmniej raz na trzy miesiące. W ten sposób życie samochodu zostaje przedłużone i można utrzymać samochód w dobrym stanie. Chociaż wymiana oleju może być bardzo brudnym zajęciem, a dla niektórych nawet naprawdę trudnym zadaniem to jest wciąż ważnym aspektem konserwacji, który musi być wykonywany regularnie.

Jeśli jesteś właścicielem samochodu, może okazać się, że Twój samochód musi mieć wymieniony olej. Wymiana oleju w ramach samochodu poprzez realizację tego zadania w profesjonalnym auto warsztacie może znacznie wpłynąć na twoje finanse. Na szczęście, można spróbować zrobić to na własną rękę. Przy odrobinie planowania, zdobyciu kilku informacji i dobrej realizacji, można wymienić olej swojego samochodu na własną rękę. Pamiętaj jednak, że wskazówki wymienione poniżej są umieszczone wyłącznie w celach informacyjnych. Jeśli nie chcesz ryzykować uszkodzenia pojazdu, to najlepiej niech profesjonalny serwis wykona to zadanie.

Wymiana oleju – podstawowe informacje

Przed rozpoczęciem wymiany oleju samochodowego, należy najpierw rozważyć to ważne przypomnienie. Istnieje kilku właścicieli samochodów, którzy chcą się przejechać po okolicy, zanim wymienią olej. To dlatego, że gorący olej przyjmuje się szybciej. Pamiętaj jednak, że praca na gorącym oleju może spowodować poważne obrażenia, takie jak poparzenia dłoni lub twarzy. Dlatego zawsze należy być bardzo ostrożnym podczas korzystania z metody gorącego oleju. Metoda ta nie jest również zalecana dla początkujących.

Aby przejść do wymiany oleju w pierwszym momencie należy zaparkować pojazd na płaskiej powierzchni. Jeśli jest wystarczająco dużo miejsca pod samochodem – połóż się pod nim. Jeśli nie, możesz się wspomóc samochodu za pomocą podstawki. Gdy pojazd jest już prawidłowo zlokalizowany w bezpiecznym miejscu można wczołgać się pod spód i wyszukać korka spustowego. Korek ten jest usytuowany w pobliżu przedniej części pojazdu. Umieść gazetę lub szmatkę w pobliżu, aby absorbować wszelkie wycieki. Użyj klucza nasadowego aby poluzować korek.  Następnie należy go usunąć ręcznie. Po wykonaniu tego, należy wymienić świecę za pomocą klucza nasadowego. Następnie należy następnie znaleźć filtr oleju. Ponownie umieścić miskę olejową pod wlotem. Gdy filtr oleju jest poluzowany, możesz go przekręcić ręcznie i wyjąć. Pamiętaj, aby pocierać nowy olej za pomocą gumowej uszczelki przed zainstalowaniem nowego filtra. W ten sposób można uniknąć problemów w dłuższej perspektywie. Nakręć nowy filtr na rurę filtra i dokręć. Po wykonaniu powyższych czynności można teraz wyjść spod samochodu i otworzyć maskę. Wyjmij pokrywę filtra oleju, a następnie umieścić lejek wewnątrz otworu. Wypełnij go taką samą ilość oleju silnikowego, jak w instrukcji obsługi producenta jest to uściślone. Korek wlewu oleju możesz wymienić później. Zanotuj datę i przebieg. Pomoże Ci to zapamiętać, kiedy należy ponownie wymienić olej.

One thought on “Jeszcze więcej wskazówek na temat wymiany oleju silnikowego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.